Deset let po povodni v Hrádku nad Nisou.

V sobotu 8. srpna proběhla od 10:00 hod. vzpomínková bohoslužba u příležitosti výročí od povodní, kterou celebroval litoměřický biskup Mons. Jan BaDSC_0350cxant. Bohoslužby se zúčastnili také některé osobnosti,  před deseti lety aktivní v době po povodních a během nich a příslušníci Hasičského záchranného sboru v Hrádku nad Nisou, kteří si během bohoslužby ještě stačili odjet k ostrému zásahu a vrátit se ke konci události.
Před bohoslužbou se také rozezněly zvony farnosti, tentokrát slavnostněji než kdy jindy, neboť bylo zvoněno „naživo“, tedy živými zvoníky.  Akci doprovodil svými zpěvy také chrámový sbor kostela sv. Bartoloměje v Hrádku nad Nisou pod vedením Rolfa Bartosche. Album fotografií z je vytvořeno jako externí, vstup zde nebo proklikem na fotografii.

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny