Partnerské setkání projektových partnerů ve Frýdlantu

emblem_europaeische_union_mit_verweis_fonds_farbeDruck

 

Partnerské setkání projektových partnerů ve Frýdlantu

kkkkDne 26. 9. 2017 se uskutečnilo další z řady společných koordinačních setkání projektových partnerů projektu „Paměť v krajině Trojzemí“, tentokrát na radnici ve Frýdlantu.

Setkání se účastnili všichni projektoví partneři a hlavním cílem setkání byla opět především kontrola plnění milníků včetně vzájemného předání informací o již realizovaných a zároveň aktuálně plánovaných aktivitách všech partnerů v návaznosti na stanovený projektový plán. Zároveň bylo vyhodnoceno a zkontrolováno čerpání finančních prostředků jednotlivých partnerů v rámci projektu do 30. 8. 2017, jejichž výše je stanovena závazným plánem čerpání.

Dalším důležitým tématem setkání byly společné aktivity partnerů či aktivity mezi partnery provázané jako například mapování drobných památek v jednotlivých regionech a tvorba webové aplikace drobných památek (PP1) či tvorba questingových tras, které budou tvořeny čtyřmi partnery (LP, PP3, PP4, PP5) a pro které bude PP3 vytvořen společný questingový pas. V rámci tohoto tématu byly diskutovány a koordinovány také společná informační opatření a společné či provázané informační materiály.

Nakonec setkání se všichni projektoví partneři vydali na malou exkurzi na Křížový vrch, kde aktuálně probíhají práce na rekonstrukci Křížové cesty (PP3, milník 2). Město Frýdlant provedlo partnery Křížovou cestou, prezentovalo již realizované aktivity a práce a zároveň činnosti, kterými bude rekonstrukce pokračovat. Zajímavostí z realizace aktivit na Křížové cestě je, že během prací byl například nalezen původní kovový kříž z objektu Boží hrob, o kterém se původně nevědělo. Díky tomu bude pravděpodobně oproti plánu v rámci opravy objektu vytvořena a dosazena na Boží hrob také replika tohoto kříže.

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny