Ulice Tomáše Genrta byla slavnostně otevřena.

ulicetomaseV pátek 9. září a v 10:00 hodin byla v Chrastavě slavnostně otevřena ulice Tomáše Genrta. Jedná se o komunikaci,která vede přímo kolem kostela Svatého Vavřince a která byla v létě rekonstruována nákladem téměř jednoho milionu korun. Právě proto, že cesta vede přímo kolem kostela a proto, že pana faráře Tomáše Genrta za jeho neutuchající 43letou práci, bylo zvoleno pojmenování cesty na jeho počest. Pan farář nyní žije již třetím rokem v důchodu v Praze. Nutno říci, že v důchodu aktivním, neboť vypomáhá jako pomocný duchovní ve františkánském konventu u kostela Panny Marie Sněžné. Slavnostního aktu se pochopitelně osobně účastnil a měl krásný projev k přítomným občanům, kteří se dostavili v hojném počtu. Pan farář Radek Vašinek, který je nástupcem oslavencovým, poté novou cestu požehnal. Celým slavnostním aktem provázely písně v podání komorního souboru zpěvákDivadla F.X.Šaldy. V Chrastavě dne 12. 9. 2016

Michael Canov, starosta města Chrastava

Převzato z http://www.chrastava.com/listy/chl1610.pdfChrastavska

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny