Aktualita ke dni svátku sv. Josefa.

Milí přátelé.
Všechny Vás srdečně zdravím!
Prožíváme dnes slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie, velkého přímluvce za církev, tedy za každého z nás, zvláště i v težkých situacích. Zdá se, že současný stav nám ještě nějakou chvíli potrvá. Určitě nechceme klesat na mysli. Bezpochyby sledujete všechna možná média, vývoj situace a vyjádření našich čelních představitelů. Máme dnes také díky médiím a zvláště internetu jedinečnou možnost sledovat a číst i spousty krásných a povzbudivých věcí. Tak zvláště v této době prosím využívejme křesťanské weby a portály, aby se ještě více i touto cestou šířilo dobro, radost, pokoj a i humor!, nejen hnus, kterého je internet také plný. Jsme pozvání, abychom se v tyto dny učili také tzv. „duchovnímu přijímání“, s touhou v srdci se setkat s Kristem, když není možné se účastnit mše sv. Myslím, že je opravdu dostatečně zabezpečená programová nabídka bohoslužeb. Ať u ža na radiu Vatikán, na Proglase a TV Noe. Spousty farností, které mají techniku, vysílají své bohoslužby on-line. Je mnoho důležitých článků a krásných modliteb na webech pastorace.cz, víra.cz, modlitba.cz, cirkev.cz a spousty dalších. Nově, od této neděle by měla mši sv. vysílat i ČT 2. Ti z Vás, kteří by potřebovali ke svátosti smíření, jsem samozřejmě po domluvě k dispozi. Jen nezapomínejme na ochranné prostředky (rouška, dezinfekce apod.). Společná modlitba má nezměrnou moc a sílu, proto Vás zvu, abychom se připojili k celému světu, který se každý den ve 20:00 hod. modlí modlitbu sv. růžence, zvláště Vás o to prosím i v rodinách. Každé ráno od 7:00 hod. sloužím za Vás, za Vaše rodiny, naše farnosti a za ukončení šíření pandemie soukromou mši sv. Na závěr mám ještě jednu prosbičku, respektive dvě. Máme být více doma a omezit svůj pobyt venku. Tedy využijme tento čas a zkusme více číst Boží slovo – Bibli, protože má v sobě uzdravující moc a pak čtěte, říkejte si, sledujte, sdílejte a  přeposílejte si prosím, také vtipy! Veselá mysl je víc než půl zdraví! Noste, prosím roušky, i Pán Ježíš dostal jednu od Veroniky na křížové cestě a také se necítil trapně! 🙂 Nemám všechny v rozdělovníku, tak jim vyřiďte můj pozdrav, případně jim to přepošlete. Už teď se na Vás moc těším, až se zase všichni uvidíme.
Požehnaný sváteční den!
Radek Vašinek