Nedělní otevření kostelů k osobní modlitbě

Milí farníci,
jistě jste zaznamenali, že po Velikonocích vláda začala postupně uvolňovat různá opatření. Co se týká bohoslužeb, pobožností apod., nikde jsme tam jako církve uvedeni nebyli a podle „rozvolňovacího plánu“ bychom spadali do kategorie po 8. červnu – společenské akce do 50 ti osob. Zároveň ale biskupská konference a ekumenická rada církví v tyto dny jedná s vládou a epidemiology ohledně konání veřejných bohoslužeb za určitých podmínek. Tak uvidíme. Každopádně zatím ještě žádné jisté informace nemáme a tak bych Vám chtěl nabídnou, aby naše duše „duchovně nehladověly“, zvláště nyní v této Velikonoční době, že bychom tak jako na Velký Pátek a Bílou Sobotu, otevřeli vždy v neděli kostely k osobní modlitbě, zatím bez konání společných bohoslužeb, s možností přijmout svaté přijímání. Ve dnech, kdy je venku hezky oba dva naše hlavní kostely, tedy v Hrádku i v Chrastavě jsou otevřeny kvůli větrání, je možné využít prostor k modlitbě v předsíni kostela. V neděli by pak byla tedy možnost přijmout svaté přijímání mezi 9:30 – 10:00 hod. v Hrádku nad Nisou, v Chrastavě pak od 13:30 – 14:00. Časy jsou „zkušební, orientační“, aby bylo možné prožít v rodině nedělní bohoslužbu ať už sledováním TV přenosu nebo uskutečnit „domácí bohoslužbu“, jak to někteří z Vás děláte. Co se týká slavení svátosti smíření, platí zatím stejná pravidla, tedy kdo by chtěl přistoupit ke zpovědi – po telefonické dohodě. Chci Vás poprosit, protože opatření zatím uvolněná nejsou, když si v neděli přijdete pro sv. přijímání, aby nedocházelo ke shromažďovaní a vytváření diskutujících skupinek u kostela, v kostele prosím dodržujme rozestupy, používejme ochranné pomůcky. Věřím, že již brzy aspoň „všednodenní“ bohoslužby, tedy s menším počtem účastníků, budou povoleny.

Přeji Vám požehnané dny Velikonočního oktávu.

Radek Vašinek