Farní ohlášky z neděle 23. 10. 2016

1. Dnes prožíváme 30. neděli v liturgickém mezidobí – Den Modliteb za misie.Památky a svátky tohoto týdne:
    Pondělí:
    Památka sv. Antonína Marie Klareta, biskupa      Pátek: Svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů. Příští neděle je 31. Neděle v liturgickém mezidobí.
  2. Pořad bohoslužeb v příštím týdnu – v Hrádku n. N., bude pravidelný pořad bohoslužeb, v Chrastavě bude ve středu pravidelná mše sv. od 15:45 v Charitním domově, v pátek pak výjimečně mše sv. v kostele nebude, protože zde bude od 16:00 hod. koncert u příležitosti státního svátku.
  3. Sbírka z minulé neděle: Hrádek nad Nisou – 723 Kč  , Chrastava – 965 Kč. Upřímné Pán Bůh zaplať Vám všem, kteří jste přispěli. Dnešní nedělní sbírka je na misie.
  4. Na základě dovolení Apoštolské Penitenciárie mohou věřící v naší republice získat plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé, tedy od 25. října, pokud z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 2. do 8. listopadu. Za obvyklých podmínek – sv. smíření, sv. přijímání, modlitby Věřím v Boha, Otčenáš a modlitby na úmysl Svatého Otce.
  5.  Příští víkend ze soboty na neděli končí letní čas a posunují se tedy hodiny. Ve 03:00 – 02:00 hod.
  6.  Příští neděli, tedy 30. října bude od 14:00 hod. odhalení a posvěcení opravené sochy sv. Josefa a Wolmannova kříže ve Václavicích. Všichni jste srdečně zváni.
  7.  Děkuji Vám za Vaše modlitby finanční i jiné dary. Přeji Vám požehnanou, pokojnou, radostnou neděli i požehnané dny příštího týdne.

P. Radek Vašinek