Nedělní bohoslužby se do odvolání ruší.

Milí farníci, vážení spoluobčané farního obvodu Hrádek nad Nisou, Chrastava, Nová Ves, Václavice, Bílý Kostel a Vítkov.
Na základě rozhodnutí vlády ČR ze dne 12. 3. 2020 a vyhlášením nouzové stavu, se do odvolání ruší nedělní bohoslužby. Mše svaté, modlitba sv. růžence a pobožnost křížové cesty ve všední dny budou zatím zachovány.
Pořad bohoslužeb:
Úterý – Hrádek n. Nisou 16:30 hod. modlitba sv. r
ůžence, 17:00 hod. mše sv.
ředa – Chrastava 16:30 hod. modlitba sv. růžence, 17:00 hod. mše sv.
Č
tvrtek – Hrádek n. Nisou 16:30 hod. pobožnost křížové cesty, 17:00 hod. mše sv.
Pátek – Chrastava 16:30 hod. pobo
žnost křížové cesty, 17:00 hod. mše sv.
O nedělích v čase bohoslužeb po dohodě budou kostely zpřístupněny k osobní modlitbě
Radek Vašinek, farář

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.Žehnáme Vám i Vašim blízkým!
Jménem biskupů České biskupské konference
Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, místopředseda ČBK