Památky v Tromezí v roce 2023

p305306

Hrad a zámek Oybin. Pohled na císařský palác

25-165-01--AOpLNRHrádek nad Niosu. Původní morový sloup se sousoším sv. Anny Samotřetí, Pannou Marií a Ježíškem byl vztyčen roku 1714. Roku 1945 byl však kompletně odstraněn a na jeho místě byla postavena replika až roku 2017.
25-165-02--WCwwuS

Uhelná – kaplička Panny Marie Pomocné. Záchrana kaple přišla na poslední chvíli, kdy z ní zbývalo již jen obvodové zdivo a jeden stropní trám. Rekonstrukce kaple začala v červenci roku 2017 a ještě téhož roku v prosinci byla téměř dokončena. Vycházelo se přitom z dobových fotografií s cílem zachovat charakter kapličky v co možná nejpůvodnějším tvaru s materiálovým řešením vycházejícím z dobových či předpokládaných původních materiálů.

 

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny