Restaurování souboru kamenné architektury v rámci projektu paměť v krajině Trojzemí stále probíhá.

P1190542P1190547P1190546
Na prvním snímku je akademický restaurátor Martin Wagner při práci na restaurování na jednom zastavení kžížové cesty. Po stabilizaci původního kamene a doplnění chybějících částí dle restaurátorského záměru probíhá závěrečná patinace a stabilizace zastavení.Takto prochází opravami a stabilizací všechnay zastavení i dopodud nedokončené kaple, náhrobníky i další prvky. Opravené kamenné architektonické prvky se zapojely nejen do parkově upraveného okolí kostela, ale tvoří i zajímavý celek s celým okolím kostela, v tomto případě s novou knihovnou hned za původní ohradní zdí.

P1190552

P1190551

 

 

 

 

 

Prakticky neznámým objektem, který čeká na objevení veřejnosti je jeden z objektů při západní hřbitovní zdi, pravděpodobně náhrobek s  prostým pískovcovým hranolovým ostěním a nástavcem z roku 1817. Z kter=ho roku je náhrobek tušíme podle toho, že v jeho nadpraží je vysekáno „18A.J.17“.
Ve zděném nástavci je v pískovcové dekorem rámované nice  sekaná figurka světce v mnišském oděvu. Nyní, po průzkumu a restaurování i pojatá v původní barevnosti.
emblem_europaeische_union_mit_verweis_fonds_farbesncz2020_rgb_150dpi

 

 

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny