Žehnání památek na Wohlmannově statku.

matous4446Václavice jsou obec, kde se dochovalo nebývalé množství drobných památek. V neděli 30. října byly veřejnosti slavnostně odhaleny další dvě z nich, které byly péčí dobrovolníků zachráněny. Obě se nachází v blízkosti zkosti Wohlmannova statku. Na rozcestí pod statkem našel nové místo pískovcový podstavec se zcela novou sochou sv. Josefa. Jejímž autorem je akademický sochař Michal Moravec. Hostem u žehnání sochy sv. Josefa byl kromě jiných také Luděk Vele, který na její obnově svůj podíl a po požehnání zazpíval biblickou píseň.
Wohlmannův kříž se nachází v polích nad statkem. Ještě nedávno ležel rozvalený ve stínu dvou lip. Na místě s krásnými výhledy do okolní krajiny byl znovu sestaven, chybějící pískovcové části byly doplněny. Samotný kříž byl vsazen až v neděli, když byl nesen v čele průvodu od sv. Josefa. Po požehní zazpívala na místě písničkářka Jana Vébrová.

Nedělní slavnost pokračovala příjemně stráveným odpolednem v teple Wohlmannova statku.

Na obnově obou památek se finančně podílel Liberecký kraj, Osadní výbor Václavice , Brána Trojzemí a Spolek Wohlmannův statek.

Foto: (43 fotografií) Fotografie Vítka Štrupla si můžete prohlédnout zde… ►
Mgr. Vít Štrupl / www.branatrojzemi.cz

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny