Dubnové setkání projektových partnerů projektu „Paměť v krajině Trojzemí“ ve Frýdlantě.

P1010530emblem_europaeische_union_mit_verweis_fonds_farbe

Druck

Projektoví partneři projektu „Paměť v krajině Trojzemí“ (100260207), financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014 – 2020, se opět sešli dne 25. 4. 2017, tentokrát na radnici ve Frýdlantu.

Obsahem koordinačního setkání bylo především vzájemné předání informací o realizovaných aktivitách jednotlivých partnerů, konzultace a koordinace společných aktivit projektu a hodnocení prvních monitorovacích období jednotlivých partnerů.

Všichni partneři postupně představili realizované aktivity, průběh jednotlivých milníků a průběh a stav výběrových řízení a plánovaných stavebních pracích. V rámci společných aktivit byla tématem především první fáze mapování drobných památek na Žitavsku (LP), Hrádecku (PP1) a Frýdlantsku (PP3) a požadované výstupy prvního mapování, které nadále slouží jako podklady pro questingové a turistické trasy a tvorbu a obsahovou náplň webové aplikace k 150 drobným památkám v Trojzemí. Dále byla vyhodnocena první fotografická soutěž „Drobné památky v zimě“ a slavnostní vyhlášení vítězných fotografií v rámci této soutěže, které se konalo dne 20. 4. 2017 na radnici v Hrádku nad Nisou při příležitosti slavnostního zahájení výstavy krajinářských fotografií z Jizerských hor od hrádeckého fotografa pana Mayera. Zároveň byla tématem setkání plánovaná druhá fotografická soutěž v rámci projektu, která by měla být vyhlášená v průběhu května, tentokrát na kreativní téma „Život v neživém“.

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny